Przed wizytą w Auschwitz Franciszek odprawi prywatną mszę

PAP |

publikacja 29.07.2016 06:37

W piątek rano, przed wizytą w b. obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau papież Franciszek odprawi prywatną mszę w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Msza odbędzie się w dniu, w którym papież z pewnością będzie chciał powiedzieć coś bardzo ważnego nt. cierpienia i jego sensu - mówi ks. Piotr Studnicki.

Kaplica znajduje się na pierwszym piętrze rezydencji przy ul. Franciszkańskiej 3.

To właśnie w tej kaplicy Karol Wojtyła - 1 listopada 1946 r. - otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Adama Stefana Sapiehy. Później, jako biskup krakowski, spędzał w kaplicy wiele czasu: modlił się, podejmował najważniejsze decyzje, a nawet pisał. "W tej kaplicy powstawały jego listy, jego dokumenty. Lubił tu pracować. Wszyscy jego współpracownicy wiedzieli, że jeśli nie mogą go znaleźć, oznacza to, że na pewno jest w kaplicy" - opowiada PAP zastępca rzecznika prasowego Archidiecezji Krakowskiej, ks. Piotr Studnicki.

Wielokrotnie odwiedził to miejsce również jako papież. Dziś w kaplicy znajdują się relikwie Jana Pawła II.

Ks. Studnicki przypomina, że w tej kaplicy modlił się i odprawiał mszę także Benedykt XVI podczas pielgrzymki do Polski.

29 lipca w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich mszę odprawi Franciszek. "W piątek wcześnie rano, przed bardzo ważną, wymowną pielgrzymką do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, papież Franciszek odprawi prywatną mszę w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Zapewne będzie to msza z udziałem niewielu wiernych, najbliższych współpracowników, ale odbędzie się ona w dniu, w którym z pewnością Franciszek będzie chciał coś bardzo ważnego powiedzieć na temat cierpienia, sensu cierpienia, miłosierdzia w kontekście cierpienia" - mówi zastępca rzecznika prasowego Archidiecezji Krakowskiej.