Pontonowe trzy godziny

ks. Roman Tomaszczuk

publikacja 22.07.2016 18:48

To pewnie jedna z ciekawszych atrakcji regionu: spływ pontonem przełomem bardzkim. 

Pontonowe trzy godziny ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość Spływ przełomem bardzkim - jedna z atrakcji regionu.

Musieli pokonać pięć meandrów Nysy Kłodzkiej, która przedziera się przez Góry Bardzkie. 22 lipca 350 Czechów, gości rejonu ząbkowickiego, popłynęło pradawną doliną pomiędzy łąkami, wysokimi skałami i lasem przełomu bardzkiego.

Mieli szansę zrobić zdjęcia czaplom, perkozom, sarnom i dzikom. Niektórzy żałowali, że nie dopisało im szczęście, dlatego nie zobaczyli muflona. 

Krótki instruktaż z bezpieczeństwa i pływania pontonem a potem 15 km szlaku wodnego. Amatorom ski-raftu trzy godziny zajęło dotarcie z Przystani Wodnej Ławica do przystani w Bardzie. 

Tymczasem goście z rejonu dzierżoniowskiego odwiedzili fortyfikacje w Srebrnej Górze a wieczorem bedą podziwiać iluminację bazyliki w Wambierzycach. 

Natomiast młodzi mieszkający w Polanicy-Zdroju (Niemcy i Brazylijczycy) wędrowali dzisiaj m.in. do MB Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej. 

23 lipca sporo się dzieje w Dzierżoniowie, gdzie od 16.00 do 21.00 na rynku będzie zabawa podczas Biesiady Polskiej. Zaplanowano także wspólnie tańczonego poloneza, występy świdnickiego Zespołu Pieśni i Tańca "Jubilat" oraz koncert "Gospel Joy".