W Hautecombe bliżej raju

kab

publikacja 28.05.2014 10:41

"Zmień płytę!" - zachęca Wspólnota Chemin Neuf, dynamicznie odpowiadając na wezwanie do nowej ewangelizacji.

W Hautecombe bliżej raju

Po zeszłorocznym catho style (zob. To jest catho style!), który z humorem  informował o międzynarodowym Festiwalu Młodych we Francji, w tym roku Wspólnota po raz kolejny oferuje młodym z całego świata "tydzień w raju".

Te organizowane od kilku lat międzynarodowe spotkania, na których setki młodych może pogłębić swoją wiarę, mają miejsce w dawnym benedyktyńskim opactwie Hautecombe, które obecnie stanowi centrum formacyjno-duchowe Wspólnoty Chemin Neuf.

"Siedem dni na refleksję, wymianę poglądów, życie i lepsze zrozumienie tego, co się przeżywa! Wyskok poza codzienność, żeby powiedzieć 'tak' temu, co najistotniejsze! Doświadczenie prostoty życia, radości prostych więzi i siły braterstwa. Naucz się przekraczać swoje granice i znajdować Boga w codzienności" - zachęca Chemin Neuf.

CheminNeuf France Fit & Fun - Festival Welcome to Paradise
Organizatorzy podkreślają, że "festiwal jest przede wszystkim czasem na umocnienie osobistej relacji z Bogiem i ofiarowanie Mu większej przestrzeni w naszym życiu. W sercu festiwalu znajduje się miejsce przeznaczone na przebywanie z Panem w ciszy, czytanie słowa Bożego, wyciszenie… żeby zrozumieć Jego Obecność, żeby Ją smakować. Żyj wiarą w swoim tempie!".

Jednym z kilkunastu gości prelegentów tegorocznego festiwalu będzie bp Grzegorz Ryś.

CheminNeuf France Workshops - Festival Welcome to Paradise

Wspólnota narodziła się z grupy modlitewnej w 1973 roku w Lyonie (Francja). Jest wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym. Obecnie liczy prawie 2000 członków w ponad 30 krajach. Małżeństwa, rodziny, osoby konsekrowane, mężczyźni i kobiety wybierają przygodę życia wspólnotowego, żeby pójść za Chrystusem ubogim i pokornym, aby służyć Kościołowi i światu.

CheminNeuf France Volontaires - Festival Welcome to Paradise

Oficjalna strona spotkania i szczegółowe informacje na:
http://www.welcometoparadise.pl/

O Wspólnocie Chemin Neuf czytaj też: Skąpani w Świetle