Święto od czwartkowego wieczora

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 15.04.2014 22:05

Do uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego, w czasie którego Kościół celebruje mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, zachęcał bp Piotr Greger. Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej apelował także o właściwe przeżycie tego najważniejszego w liturgii Kościoła czasu.

Święto od czwartkowego wieczora Henryk Przondziono / Agencja GN Ci, którzy rzeczywiście chcą przeżyć Święta Paschalne, od czwartku wieczora powinni już świętować.

„Ci, którzy rzeczywiście chcą przeżyć Święta Paschalne, od czwartku wieczora powinni już świętować. Wiem, że jest to trudność, bo my w większości jeszcze w Wielki Piątek pracujemy i tu jest pewna przeszkoda. Ale ograniczmy swoje obowiązki domowe naprawdę do środy wieczorem. Pamiętam, jak w moim domu rodzinnym pilnowano tego porządku. Moja babka ze strony mamy, która już nie żyje, zawsze mówiła tak: okna się myje do soboty przed Niedzielą Palmową, a zakupy się robi do środy wieczora i od czwartku świętowanie. Tak było” – wspominał bp Greger. Jak mówił, w Wigilię Paschalną Kościół stawia nam chrześcijanom najważniejsze w ciągu całego roku liturgicznego pytania. Dotyczą one naszej tożsamości.

TAGI: