Nocleg na kanonizację

KAI |

publikacja 02.04.2014 21:44

Bezpłatne pola namiotowe w Rzymie w czasie kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII oferują Rycerze Kolumba. Będą otwarte od piątku, 25 kwietnia do wtorku, 29 kwietnia.

Nocleg na kanonizację Henryk Przondziono /GN Na polu pielgrzymkowym dostępne będą jedynie przenośne toalety, ograniczona liczba pryszniców, bieżąca woda i miejsce na postawienie małego lub średniej wielkości namiotu.

Jest to boisko piłkarskie należące do Rycerzy Kolumba. Obiekt znajduje się w pobliżu dworca kolejowego Termini, a więc stosunkowo niedaleko Bazyliki św. Piotra. Oferta jest skierowana do pielgrzymów z Polski.

Rycerze Kolumba oferują również pole namiotowe w okolicach Piazza del Popolo. Pielgrzymi, którzy chcieliby skorzystać z tej możliwości noclegu, muszą przywieźć ze sobą namioty i śpiwory.

Na polu pielgrzymkowym dostępne będą jedynie przenośne toalety, ograniczona liczba pryszniców, bieżąca woda i miejsce na postawienie małego lub średniej wielkości namiotu. Wyżywienie nie będzie zapewnione, ale w okolicach pola pielgrzymkowego są sklepy, gdzie można się odpowiednio zaopatrzyć. Pola pielgrzymkowe nie posiadają miejsc parkingowych.

Szczegółowych informacji udziela koordynator Tomasz Wawrzkowicz: twawrzkowicz@vp.pl lub tel.: 694-295-127.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem polskiej strony Rycerzy Kolumba: www.kofc.org/kanonizacja. Tam też można obejrzeć zdjęcia pól namiotowych.