Lefebryści znów w ofensywie

KAI |

publikacja 15.10.2013 11:47

"Frontalny i niezwykle brutalny atak Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X na Papieża Franciszka" - tak wypowiedziane w miniony weekend słowa bp. Bernarda Fellaya określa znany włoski watykanista, Andrea Tornielli. Przełożony lefebrystów w wygłoszonej w Kansas City konferencji stwierdził, że obecny papież, to "prawdziwym modernista".

Lefebryści znów w ofensywie Catholicus Fluminensis / CC 2.0 Przełożony Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X bp Bernard Fellay

Zdaniem Fellaya żyjemy w strasznych czasach, a "sytuacja Kościoła jest prawdziwą katastrofą i obecny papież czyni ją 10000 razy gorszą". Przewiduje on dalszy podział Kościoła i uważa, że posłuszeństwo Papieżowi Franciszkowi oznaczałoby "narażanie naszej wiary na niebezpieczeństwo".

Przełożony Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X mówił również o tym, że w minionym roku nie doszło do porozumienia z Rzymem. "Widząc to, co się dzieje obecnie, dziękujemy Bogu, że w zeszłym roku uchronił nas od jakiejkolwiek umowy" - stwierdził hierarcha.

Podkreślił, że jego grupa uważa się jak najbardziej za katolików, ale nie ma zamiaru narażać z tego powodu swoich skarbów na zatracenie.

W opinii Torniellego wspomniane słowa przywódcy lefebrystów wskazują, że nie ma szans na jakiekolwiek porozumienie Kościoła z tą grupą.

TAGI: