Cierpimy razem z wami

KAI |

publikacja 10.08.2013 20:31

- Cierpimy razem z naszymi braćmi i siostrami muzułmanami w świecie arabskim - napisał patriarcha melchicki Grzegorz III Laham w przesłaniu na zakończenie ramadanu.

Cierpimy razem z wami YOUSSEF BADAWI / PAP/EPA Módlmy się o spełnienie arabskiej wizji, podzielanej przez muzułmanów i chrześcijan, zapewnienia lepszej przyszłości nowym pokoleniom i zaspokojenia dążeń prawdziwej rewolucji arabskiej, które wypływają z pragnienia godnego i lepszego życia dla synów i córek Wschodu - napisał Grzegorz III. A w świętowaniu końca Ramadanu pomogła agencja pozarządowa.

Powodem cierpienia jest przelewanie arabskiej krwi - „krwi córek i synów tej samej rodziny”.

Hierarcha zapewnił o modlitwie w intencji pokoju i bezpieczeństwa, „a szczególnie jedności świata arabskiego i muzułmańskiego”, w przekonaniu, że „jedność ta jest podstawą” jego pokoju i pomyślności. - Razem stworzyliśmy wspólne arabskie społeczeństwo muzułmańsko-chrześcijańskie - wskazał rezydujący w Syrii patriarcha.

Według niego „prawdziwym niebezpieczeństwem dla muzułmanów i arabskich chrześcijan jest podział”, który zagraża „wzajemnemu współżyciu, cywilizacji, tradycji, przyszłości, misji i roli naszego arabskiego Wschodu”.

- Módlmy się o spełnienie arabskiej wizji, podzielanej przez muzułmanów i chrześcijan, zapewnienia lepszej przyszłości nowym pokoleniom i zaspokojenia dążeń prawdziwej rewolucji arabskiej, które wypływają z pragnienia godnego i lepszego życia dla synów i córek Wschodu - napisał Grzegorz III.