W objęciach Świętych

Agnieszka Szalecka

publikacja 23.07.2013 14:19

Zakończył się rajd organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Rajd dla życia.

W objęciach Świętych mat. pras. Uczestnicy rajdu przy okazji świetnie się bawili

Młodzi ludzie z całej Polski w 2 grupach (wschodniej i zachodniej)  przejechali łącznie 1250 km. Trasę od Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie grupy pokonały przejeżdżając przez 8 województw i 13 diecezji.

Celem Rajdu dla Życia jest promocja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dlatego w  miejscowościach, przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozdawane są materiały pro-life. Każdego roku rozprowadzane jest ponad 20.000 czasopism.  Inicjatywa ma charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, nie brakuje zatem wspólnej modlitwy za dzieci poczęte oraz świadectwa.

W tym roku rajd stanowił część Sztafety dla Życia, gdyż organizowany był w łączności z Lotem dla Życia (www.lotdlazycia.pl), który rozpoczął się 9 lipca w Skrzatuszu, a zakończył 13 lipca na Jasnej Górze. Następnie z 13 na 14 lipca, Pan Włodzimierz Skalik - mistrz świata w lataniu precyzyjnym - przeleciał z Częstochowy do Przasnysza, by przekazać relikwie bł. Karoliny uczestnikom Rajdu. Sztafeta dla Życia odbyła się zatem w powietrzu: samolotem i na motoparalotniach; oraz na lądzie, na rowerach.

Ta ważna, ogólnopolska inicjatywa jest swego rodzaju coroczną manifestacją. Polska młodzież jednoczy się podczas tych kilku dni, aby bronić poczętego życia, swoim wysiłkiem, modlitwą i świadectwem wypowiedzieć głośny sprzeciw wobec aborcji.

Rajd został zorganizowany z pomocą Human Life International Polska, Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, Fundacji Państwa Watykańskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Civitas Christiana, Bractwa Małych Stópek, Fundacji dla Młodzieży, sieci Radio Plus, Portalu Fronda.pl oraz Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”. Patronował rajdowi Radosław Pazura.