Dochodowe ŚDM

PAP |

publikacja 20.07.2013 08:00

Światowe Dni Młodzieży, w których będzie uczestniczył w przyszłym tygodniu w Rio de Janeiro papież Franciszek, przyniosą brazylijskiej gospodarce 1,2 miliarda reali, czyli około 540 milionów dolarów - poinformowało w piątek brazylijskie ministerstwo turystyki.

Dochodowe ŚDM ANTONIO LACERDA /PAP/EP Konstrukcja papieskiego ołtarza na plaży Copacabana w Rio de Janeiro, gdzie 25 lipca papież Franciszek ma odprawić Mszę św.

Według tego resortu do Rio de Janeiro przybędzie z okazji wizyty papieża 1,7-2 mln uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz turystów, z czego 40 procent będą stanowili cudzoziemcy.

Na samo wyżywienie i hotele powinni oni wydać około 295 milionów dolarów.

Do nadzwyczajnego napływu Brazylijczyków i cudzoziemców Brazylia przygotowała się przez utworzenie specjalnego centrum koordynacji lotów do Rio de Janeiro i Sao Paulo oraz do 19 innych portów lotniczych na terenie kraju.

Przygotowania brazylijskiej służby zdrowia do masowego napływu osób przybywających na Światowe Dni Młodzieży polegały m.in. na zakupieniu odpowiedniej liczby szczepionek przeciwko chorobom zakaźnym.