Z Afryki do Watykanu

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 03.07.2013 21:20

Metropolitę stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej abp. Dieudonné Nzapalaingę wraz z dwudziestoosobową grupą wiernych przyjął wczoraj prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Z Afryki do Watykanu CLAUDIO PERI / PAP/EPA Arcybiskup Bangui, Dieudonne Nzapalainga, otrzymał paliusz w uroczystość św. Piotra i Pawła.

Kard. Fernando Filoni wyraził poparcie i solidarność katolikom cierpiącym z powodu trwającego tam konfliktu wewnętrznego. Zapewnił, że cały Kościół, a zwłaszcza kierowana przez niego dykasteria stale pamięta o tym kraju.

W imieniu środkowoafrykańskich katolików przemówił jeden z wiernych, Godefroy Mokamanede. Przedstawił przeżywany przez nich dramat społeczny, polityczny i religijny, o którym niestety społeczność międzynarodowa zapomina. Złożył na ręce kard. Filoniego podziękowanie Papieżowi za modlitwę w ich intencji w uroczystość śś. Piotra i Pawła. Franciszek modlił się za nich wtedy na Anioł Pański. Wierni z Republiki Środkowoafrykańskiej przybyli do Rzymu, by towarzyszyć swemu arcybiskupowi, który w tym dniu otrzymał z rąk Ojca Świętego paliusz.