Na Lednicę po powołanie

sz/ kab

publikacja 29.05.2013 12:21

"Centrum Powołaniowe" - namiot z takim napisem będzie stał 1 czerwca na Polach Lednickich. Każdy kto chce spróbować rozeznać swojego powołanie lub poznać charyzmat konkretnego zakonu, niech czuje się zaproszony.

Na Lednicę po powołanie LK "Centrum Powołaniowe" - namiot z takim napisem będzie stał 1 czerwca na Polach Lednickich.

Lednickie Centrum Powołaniowe działać będzie już po raz siódmy z okazji Spotkania Młodych. Jego celem jest pomoc młodym ludziom w dobrym rozeznaniu własnego powołania.

Siostry zakonne, zakonnicy, księża z różnych zakonów i zgromadzeń z całej Polski, będą dostępni przez cały dzień. Każdy z nich, w swojej codziennej posłudze towarzyszy młodym w rozeznawaniu ich powołania.

„Chodzi o stworzenie przestrzeni do rozmów na różne tematy. Młodzi mogą tam opowiedzieć o tym, co odkrywają lub doświadczają w kontekście powołania do małżeństwa, życia zakonnego lub samotności. Chcemy wsłuchać się w ich rozterki i pokazać kierunki dalszych poszukiwań” – mówi dominikański duszpasterz powołań, o. Łukasz Woś.

Centrum Powołaniowe znajdować się będzie przy Kaplicy Adoracji i czynne będzie od godz. 9 do 17. Godziny dyżurowania poszczególnych zakonów i linki do stron z opisem ich charyzmatu można znaleźć na stronie: www.powolania.dominikanie.pl

XVII Spotkanie Młodych pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia na Lednicy odbywać się będzie pod hasłem: „W imię Ojca”. Głównym przesłaniem modlitewnego czuwania będzie odnowa ojcostwa w dobie kryzysu męskości oraz wierność autorytetowi Boga jako Ojca wszystkich ludzi.