Papież z entuzjazmem szykuje się na Rio

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 26.04.2013 20:58

„Papież z wielkim entuzjazmem przygotowuje się na spotkanie z młodzieżą świata w Rio de Janeiro” - mówi meksykański arcybiskup Carlos Aguiar Retes. Stoi on na czele Rady Episkopatów Ameryki Łacińskiej CELAM, z której kierownictwem Papież Franciszek spotkał się na specjalnej audiencji.

Papież z entuzjazmem szykuje się na Rio CLAUDIO PERI/ PAP/EPA Papież z wielkim entuzjazmem przygotowuje się na spotkanie z młodzieżą świata w Rio de Janeiro.

„Było to spotkanie z przyjacielem, z kimś z kim przez lata dzieliliśmy się doświadczeniem wiary. Zaraził nas swą radością, optymizmem, a zarazem zobaczyliśmy, jak bardzo jest świadomy odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. Wyraźnie zdaje sobie sprawę z tego, że to przed Bogiem odpowiada za realizacjię misji, jaką On mu powierzył – podkreśla abp Carlos Aguiar Retes. – Mówiliśmy też o tym, jak nasze doświadczenie Kościołów Ameryki Łacińskiej i Karaibów może umocnić cały Kościół powszechny”.

W czasie spotkania rozmawiano także o dobiegających końca pracach nad wspólnym tłumaczeniem Biblii na język hiszpański, a także o przygotowaniach do spotkania w Rio.

„Pierwsza zagraniczna podróż Ojca Świętego to będzie Brazylia i Światowe Dni Młodzieży. Bardzo się z tego cieszy! Pytał nas o przygotowania do tego wydarzenia. Już od dwóch lat po Brazylii i całej Ameryce Łacińskiej pielgrzymuje krzyż ŚDM i ikona Matki Bożej. Młodzi licznie włączają się w tę peregrynację na modlitwie, przygotowując się na lipcowe spotkanie z Następcą Piotra” – podkreśla wiceprzewodniczący CELAM, brazylijski arcybiskup Dimas Lara Bartosa.