"Cierpimy, ale nadzieję pokładamy w Bogu"

kab

publikacja 27.02.2013 10:46

Od 1 do 3 marca wielka fala modlitwy w wolnym świecie. Włącz się! Pragniemy modlić się wspólnie za chrześcijan dotkniętych uciskiem w Nigerii. W tym kraju chrześcijanie są zagrożeni, prześladowani, mordowani - apeluje Open Doors.

Shockwave jest międzynarodowym młodzieżowym ruchem modlitewnym zorganizowanym w celu modlitwy za prześladowanych chrześcijan. Organizatorem inicjatywy jest Open Doors, międzynarodowa organizacja ekumeniczna, monitorująca problem prześladowań chrześcijan. W tym roku organizacja zwraca uwagę na Nigerię.

OpenDoorsPL Shockwave 2013
"Dzięki kontaktowi z naszymi informatorami z Nigerii organizujemy wsparcie dla potrzebujących chrześcijan z tego nieszczęśliwego kraju. W tym kraju chrześcijanie są zagrożeni, prześladowani, mordowani. Islamska sekta Boko Haram oraz proces postępującej islamizacji spychają chrześcijan na margines społeczny. Chociaż są jego obywatelami, państwo usiłuje zredukować ich do pozycji mieszkańców drugiej kategorii. Nawet chodzenie do kościoła wiąże się z niebezpieczeństwem utraty życia. Chcemy zatem się za nich razem modlić. Pragniemy im pokazać, że nie są nam obojętni, że łączymy się z nimi w ich cierpieniu, pokazujemy, że stajemy po ich stronie" - informuje Open Doors.

O prześladowaniach chrześcijan w Nigerii z rąk islamskich ekstremistów mówi dr. Tomasz Korczyński z Open Doors Polska:

Dokument o sytuacji chrześcijan w Nigerii, zrealizowany przez Open Doors:

OpenDoorsPL OPENDOORS Nigeria napisy
Więcej o tegorocznym Shockwave oraz materiały do pobrania na: http://www.opendoors.pl/badz_aktywny/modlitwa/2303456/

 

TAGI: