Filmowa biografia Benedykta XVI

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 30.11.2012 21:57

Powstanie film fabularny o życiu Benedykta XVI. Scenariusz będzie oparty na biografii papieskiej, którą przygotowuje Peter Seewald, autor książkowych wywiadów z Papieżem.

Filmowa biografia Benedykta XVI Henryk Przondziono/ Agencja GN Film fabularny będzie międzynarodową koprodukcją, która przedstawi "nadzwyczajne życie Josepha Ratzingera od jego narodzin w 1927 roku w bawarskim Marktl aż do pontyfikatu".

Film fabularny będzie międzynarodową koprodukcją, która przedstawi "nadzwyczajne życie Josepha Ratzingera od jego narodzin w 1927 roku w bawarskim Marktl aż do pontyfikatu". Na razie nie wiadomo, kto będzie reżyserem filmu. Jednak producent wykonawczy "H & V Entertainment" należący do monachijskiego Odeon Film i producent Peter Weckert zapewnili sobie prawa do ekranizacji biografii papieskiej, nad którą pracuje obecnie niemiecki autor Peter Seewald. Książka ma się ukazać w monachijskim wydawnictwie Pattloch w 2014 roku. Autor, który jest znany z książek o Papieżu i przyjaźni z Benedyktem XVI, będzie współpracował przy scenariuszu.

Tymczasem producent Peter Weckert już raz filmował Benedykta XVI. Rok temu wyprodukował film dokumentalny pt. „Francesco i Papież”. Głównymi postaciami tej włosko-niemieckiej opowieści są Benedykt XVI i dwunastoletni Francesco Giuffra, solista w słynnym chórze Kaplicy Sykstyńskiej. W filmie pokazany jest dzień powszedni Papieża z perspektywy nastolatka.