Nie wstydź się Jezusa w I piątek!

KAI |

publikacja 12.09.2012 19:37

Do zatrzymania się i publicznej modlitwy o godzinie 15.00 w każdy pierwszy piątek miesiąca namawia biskup południowoangielskiej diecezji Arundel i Brighton – Kieran Conry.

Nie wstydź się Jezusa w I piątek! Henryk Przondziono/GN Czy brytyjscy katolicy przyjmą wezwanie biskupa?

W obliczu zbliżającego się Roku Wiary hierarcha, odpowiedzialny w episkopacie Anglii i Walii za sprawy ewangelizacji, zachęca w ten sposób do odważnego wyznawania swej wiary w Jezusa Chrystusa w swych miejscach pracy. Aby lepiej pamiętać o piątkowej modlitwie, biskup radzi także nastawić w swoich telefonach komórkowych odpowiednią funkcję przypominania. Zwraca też uwagę, że propozycja nawiązuje do XVII-wiecznej tradycji odmawiana specjalnych piątkowych modlitw.

„Chcę zaprosić każdego katolika, szczególnie podczas tego Roku Wiary, aby, jeśli to możliwe, w pierwszy piątek każdego miesiąca o godzinie 15.00 lub podczas przerwy obiadowej, zatrzymał się na chwilę modlitwy uwielbienia i dziękczynienia” – podkreślił 61-letni biskup. Wyjaśnił, że chwilę tę można uczcić zamknięciem oczu, pochyleniem głowy i modlitewną medytacją w ciszy, poświęconej ofierze, jaką Jezus złożył z miłości na krzyżu za każdego człowieka.