Twórcy "Ludzie i religie" u papieża

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 08.09.2012 20:14

Dzisiejsza audiencja związana jest z rozpoczynającym się jutro w Sarajewie Światowym Spotkaniem na rzecz Pokoju organizowanym przez Wspólnotę św. Idziego. Trzydniowe wydarzenie (9-11 września) zgromadzi zarówno przedstawicieli świata polityki, jak i zwierzchników religijnych różnych denominacji z ponad 60 krajów.

Twórcy "Ludzie i religie" u papieża Roman Koszowski/GN "Ludzie i religie" w 2009 r. w Krakowie

Benedykt XVI przyjął ponadto grupę przedstawicieli rzymskiej Wspólnoty św. Idziego. Znalazł się w niej założyciel tej znanej katolickiej instytucji zaangażowanej w dialog społeczny, prof. Andrea Riccardi, pełniący w obecnym rządzie Włoch funkcję ministra ds. współpracy międzynarodowej i integracji.

Dzisiejsza audiencja związana jest z rozpoczynającym się jutro w Sarajewie Światowym Spotkaniem na rzecz Pokoju organizowanym przez Wspólnotę św. Idziego. Trzydniowe wydarzenie (9-11 września) zgromadzi zarówno przedstawicieli świata polityki, jak i zwierzchników religijnych różnych denominacji z ponad 60 krajów. Konferencje takie organizowane są co roku w różnych miastach jako pokłosie międzyreligijnego spotkania w Asyżu z udziałem Jana Pawła II w 1986 r. Do Sarajewa przybędą m.in. premierzy Włoch Mario Monti i Wybrzeża Kości Słoniowej Jeannot Ahoussou-Kouadio, a także przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Watykan reprezentować będą m.in. kardynałowie Roger Etchegaray, Paul Poupard, Antonio Maria Vegliò i Kurt Koch. Spośród innych uczestników warto wspomnieć moskiewskiego patriarchę Cyryla I, sekretarza generalnego Światowej Rady Kościołów pastora Olava Fykse Tveita czy rabina Davida Rosena. Spotkaniu w Sarajewie towarzyszyć będzie hasło: „Żyć razem to przyszłość”.