Kto w papieskim samolocie?

jad/romereports.com

publikacja 23.03.2012 14:29

116 osób jest na pokładzie Boeinga 777 lecącego z Benedyktem XVI do Meksyku

romereports Who's on the plane with the Pope?

Lot potrwa 14 godzin. Podczas tej długiej podróży Ojcu Świętemu towarzyszy 26 watykańskich urzędników i 90 dziennikarzy. Wśród duchownych jest pięciu kardynałów m.in. sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone i kard. Javier Lozano Barragan. Jest także arcybiskup Angelo Becciu, który do tej pory pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego na Kubie. Obecnie pracuje w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. W samolocie jest dwóch papieskich sekretarzy: Georg Gänswein i Alfred Xuereb. Na wszelki wypadek z Ojcem Świętym podróżuje jego osobisty lekarz dr Patrizio Polisca. Jest także nieodzowny w takich sytuacjach ochroniarz papieski Domenico Giani.

Są dwie osoby, które zajmowały się organizacją pielgrzymki - Paolo Gabriele and Alberto Gasbarri. Jest rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi. Jest dyrektor watykańskiej gazety - Giovanni Maria Vian. Jest tłumacz języka hiszpańskiego.

Benedykt XVI pierwszy raz wybiera się do Meksyku i na Kubę. Jest to jednak jego druga podróż do krajów Ameryki Łacińskiej. W 2007 roku Papież odwiedził Brazylię.