Już ponad milion podpisów za TV Trwam

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 06.02.2012 22:31

Już ponad milion 18 tysięcy podpisów w obronie Telewizji Trwam napłynęło do siedziby Radia Maryja w Toruniu.

Już ponad milion podpisów za TV Trwam Józef Wolny/GN Do siedziby Radia Maryja w Toruniu bezustannie napływają podpisy w obronie Telewizji Trwam

Jednocześnie cały czas trwa liczenie kolejnych głosów sprzeciwu wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która nie przyznała Telewizji Trwam miejsca na tzw. cyfrowym multipleksie.

Do siedziby Radia Maryja w Toruniu każdego dnia napływa od 900 do 1200 listów z setkami podpisów w obronie Telewizji Trwam, której KRRiT odmówiła przyznania koncesji na nadawanie drogą cyfrową naziemną, mimo, iż Telewizja Trwam spełniła wszystkie wymogi stawiane przez Krajową Radę.

Wczoraj podliczono już ponad milion 18 tysięcy podpisów w obronie katolickiej telewizji. Ze słowami wdzięczności i prośbą o dalsze wsparcie zwrócił się do wszystkich dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

„Ponad milion podpisów w obronie Telewizji Trwam pokazuje, że nasze społeczeństwo się budzi i ma poczucie odpowiedzialności” – podkreśla biskup senior diecezji łomżyńskiej Stanisław Stefanek.

W obronie Telewizji Trwam stanęło wiele organizacji. Ze specjalnym apelem w tej sprawie do KRRiT zwróciła się także Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Księża biskupi wskazali, że wykluczenie stacji o charakterze religijnym narusza zasadę pluralizmu i równości wobec prawa.

Telewizja Trwam nie jest jednak odosobnionym przypadkiem. Podobne trudności ma francuska katolicka telewizja KTO, której Wyższa Rada Audiowizualna we Francji odmówiła koncesji na nadawanie drogą cyfrową naziemną.