Irlandia: Kościół jeszcze niegotowy

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 06.02.2012 21:33

Benedykt XVI nie odwiedzi w czerwcu Irlandii. Nasz Kościół nie jest jeszcze gotowy na taką wizytę – oświadczył metropolita Dublina abp Diarmuid Martin.

Irlandia: Kościół jeszcze niegotowy Henryk Przondziono/GN Papież oświadczył, że jest gotowy przyjechać do Irlandii, jeśli jego wizyta pozytywnie wpisałaby się w program odnowy tamtejszego Kościoła

Irlandzcy katolicy liczyli, że Papież przyjedzie do nich w związku z Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym, który odbędzie się w stolicy kraju. Z wizytą tą wiązano wielkie nadzieje na ożywienie tamtejszego katolicyzmu, nękanego przez różnorodne kryzysy.

Abp Martin, były watykański dyplomata, ujawnił, że osobiście rozmawiał z Benedyktem XVI na ten temat. Papież oświadczył mu, że jest gotowy przyjechać do Irlandii, jeśli jego wizyta pozytywnie wpisałaby się w program odnowy tamtejszego Kościoła. Jednakże w przekonaniu dublińskiego metropolity pora na wizytę jeszcze nie nadeszła. Musimy zrobić jeszcze kilka istotnych kroków w procesie uzdrowienia. W tym kontekście papieska wizyta byłaby przedwczesna – twierdzi abp Martin.