Wróć na święta do domu

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 17.12.2011 19:29

Brytyjski Kościół zabrał się za nową ewangelizację, a zatem za duszpasterstwo katolików, którzy przestali interesować się wiarą. To właśnie do nich skierowana jest adwentowa kampania medialna pod hasłem: „Wróć na święta do domu”, czyli do kościoła.

Wróć na święta do domu The World FactBook 2009; Washington DC; CIA, 2009 Pałac Westminster. Parlament Brytyjski. Londyn.

Temu celowi służy między innymi specjalna strona internetowa. Można na niej usłyszeć świadectwa ludzi różnych kategorii, którzy powrócili do praktykowania swej wiary. Są też słowa zachęty od poszczególnych biskupów. W zakładce o nazwie „Co dalej?” można się dowiedzieć, jak konkretnie zbliżyć się czy wrócić do Kościoła.

Adwentowa kampania to część większego programu episkopatu Anglii i Walii, którego celem jest objęcie duszpasterstwem niepraktykujących katolików. Nosi on nazwę „Przekroczyć próg”. Inicjatywa ta zrodziła się w kontekście przygotowań tamtejszego Kościoła do przyszłorocznego Synodu Biskupów, który będzie poświęcony nowej ewangelizacji.