Niepokalanów: patronalne święto klasztoru

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 08.12.2011 20:41

W dzisiejszą uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypada patronalne święto parafii i klasztoru w Niepokalanowie. Z tej racji Mszy w tamtejszej bazylice przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

Niepokalanów: patronalne święto klasztoru Henryk Przondziono/ Agencja GN Sanktuarium MB Niepokalanej i św. Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie

W homilii zaznaczał, że święto Niepokalanej przypomina, że na świecie jest jedyna rzecz, która rzeczywiście może degradować człowieka – to grzech.

„Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny mówi nam coś bardzo pozytywnego, budzącego nadzieję: Bóg jest większy niż grzech, a tam, gdzie jest grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska. To jest prawdziwe przesłanie Roku Kolbiańskiego, który dziś uroczyście zamykamy” – powiedział abp Migliore.

W uroczystościach w Niepokalanowie licznie uczestniczyły m.in. władze zakonne prowincji warszawskiej franciszkanów konwentualnych, samorządowcy, jak również Rycerze Niepokalanej i uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi.