"My nie zmuszamy do konwersji"

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 16.11.2011 10:49

Praktykowanie własnej wiary oraz jej głoszenie i przekazywanie innym jest podstawowym prawem każdego człowieka – przypomina w Indiach kard. Jean-Louis Tauran.

"My nie zmuszamy do konwersji" STRINGER/PAP/EPA Główny kapłan sikhijski Giani Gurbachan Singh (w środku) oraz kard. Jean-Louis Taran (z prawej), przewodniczący Papieskiej Rady ds. dialogu międzyreligijnego w czasie spotkania w Złotej Świątyni, największym sanktuarium Sikhów w mieście Amritsar na północy Indii; 11.11.2011

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego przebywa w tym kraju z 10-dniową wizytą. W różnych regionach spotyka się z przedstawicielami głównych religii. Watykański hierarcha upomina się o pełną wolność dla indyjskich chrześcijan.

Zaznacza, że głoszenie wiary to nie prozelityzm. My nie zmuszamy nikogo do konwersji – podkreślił kard. Tauran podczas jednego z międzyreligijnych spotkań.

W jego przekonaniu najlepszym świadectwem dobrych intencji Kościoła jest jego działalność edukacyjna, z której korzystają tysiące niechrześcijan. Nikt z naszych absolwentów nie skarży się na prozelityzm – podkreślił francuski purpurat.