“Papieska” ławka za 410 euro

We Fryburgu Bryzgowijskim zadecydowano, że każdy, kto po Mszy św. z Benedyktem XVI będzie chciał zabrać na pamiątkę ławkę ze świerkowego drzewa, będzie musiał za tę pamiątkę zapłacić 410 euro plus 80 euro kosztów transportu.

Informując o tym 6 września archidiecezja fryburska wyjaśniła, że ławki, z których każda ma długość 5 m. i waży ok. 140 kg., będzie można zamawiać pod internetowym adresem www.papstbank.de , można również odbierać osobiście w archidiecezji. Od chwili ukazania się informacji, wpłynęło już kilkaset zamówień.

Pierwszych pięć tysięcy drewnianych ławek zostanie zaprezentowanych we Fryburgu na terenach, na których papież odprawi Mszę św. 25 września. Są one solidne, wykonane z heblowanego drewna grubości 35 cm i wsparte na dwóch solidnych belkach. Część drewna, z którego wykonano ławki, pochodzi z lasów należących do Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.