Prawdziwe szczęście jest w Bogu!

Benedykt XVI podczas dzisiejszego (17 września) spotkania na terenie londyńskiej Sports Arena wezwał młodych Brytyjczyków „do stawania się świętymi” i prosił ich, aby nie „zadowalali się drugorzędną doskonałością”.

W trakcie spotkania z młodymi Ojciec Święty uroczyście zainaugurował działalność Instytutu Sportu Jana Pawła II.
Papież nie ukrywając radości z rzadkiej możliwości przemawiania do uczniów wszystkich szkół katolickich Anglii, Walii i Szkocji, wyraził nadzieję, że wśród tych którzy go dziś słuchają, są także przyszli święci XXI wieku.

TŁUMACZENIE:
„Dla każdego z was Bóg chce najbardziej, abyście mogli stać się świętymi. Kocha was znacznie bardziej niż możecie to sobie wyobrazić i chce dla was wszystkiego tego, co najlepsze. A najlepszą rzeczą jest dla was wzrastanie w świętości.”
Benedykt XVI wzywając młodych Brytyjczyków „do stawania się świętymi” prosił ich, aby nie „zadowalali się drugorzędną doskonałością”.

TŁUMACZENIE:
„Proszę was, abyście nie stawiali sobie jednego ograniczonego celu i pomijali wszystkie inne. Posiadanie pieniędzy umożliwia bycie wielkodusznym i czynienie dobra w świecie, ale jeśli robi się to dla samego siebie, nie wystarcza to, abyśmy byli szczęśliwi. Bycie w wysokim stopniu wyszkolonym w niektórych działaniach lub zawodach jest dobre, ale nie da nam zadowolenia, jeśli nie będziemy ciągle dążyli do czegoś jeszcze większego. Może to uczynić nas sławnymi, ale nie zrobi z nas ludzi szczęśliwych.”

Ojciec Święty za jedną z największych tragedii współczesnego świata uznał to, że ludzie poszukujący szczęścia nigdy go nie znajdują, gdyż szukają go w złych miejscach.

TŁUMACZENIE:
„Klucz do tego jest bardzo prosty - prawdziwe szczęście musi być osadzone w Bogu. Potrzebujemy odwagi, aby umieścić swe najgłębsze nadzieje w samym Bogu, nie w pieniądzach, w karierze, w sukcesach doczesnych czy w naszych związkach z innymi, ale w Bogu. Tylko On może zadowolić najgłębsze potrzeby naszych serc.”

Na zakończenie papież poprosił młodych Brytyjczyków o modlitwę za jego osobę i wyraził nadzieję, że spotka się z nimi podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Madrycie.

Tekst papieskiego przemówienia do młodych znajdziesz TUTAJ :.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg