Ubodzy Papieża Franciszka na zawodach

Ubodzy, podopieczni Papieża Franciszka zostali zaproszeni do obejrzenia zawodów lekkiej atletyki Golden Gala, które odbędą się za tydzień na Stadionie Olimpijskim w Rzymie – informuje Urząd Dobroczynności Apostolskiej.

Bezpłatne wejściówki udostępniła Włoska Federacja Lekkiej Atletyki. Inicjatywa przeznaczona jest dla ubogich, bezdomnych, uchodźców, migrantów i potrzebujących. Na stadionie zostanie przygotowana dla nich kolacja.

Urząd Dobroczynności Apostolskiej przypomina, że Franciszek wielokrotnie zwracał uwagę na to, że ubodzy potrzebują nie tylko pożywienia, ubrań czy miejsca do spania, ale również przyjaznego słowa, uśmiechu i zdrowej rozrywki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.