24 godziny dla pojednania

Już w najbliższy piątek (4 marca) zaplanowano kolejne ważne wydarzenie Roku Miłosierdzia: 24 godziny dla Pana.

W Rzymie uroczystości rozpoczną się o godzinie 17:00 w Bazylice Watykańskiej liturgią pokutną pod przewodnictwem papieża Franciszka. Podczas nabożeństwa będzie możliwość indywidualnej spowiedzi, a w konfesjonale zasiądzie również Ojciec Święty. Liturgia będzie transmitowana na żywo przez telewizję watykańską (TUTAJ).

O godzinie 21 w piątek w trzech kościołach Rzymu: Nostra Signora del Sacro Cuore na Piazza Navona, Santa Maria in Trastevere na Zatybrzu oraz Sacre Stimmate di S. Francesco na Largo Argentina zostanie zorganizowana Noc konfesjonałów połączona z całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu. W kościele Nostra Signora del Sacro Cuore na Piazza Navona adoracja i możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania będzie możliwa także w sobotę 5 marca od 10:00 do 16:00.

Uroczystości zakończy Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem abpa Rino Fisichelli w kościele Santo Spirito in Sassia w sobotę o 17:00.

Inicjatywa „24 godziny dla Pana”, którą będziemy przeżywać w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, powinna zostać rozpropagowana w diecezjach. Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu. Z przekonaniem na nowo kładziemy w centrum Sakrament Pojednania, ponieważ pozwala dotknąć nam wielkość miłosierdzia. Będzie to dla każdego penitenta źródłem prawdziwego pokoju wewnętrznego - napisał papież Franciszek w bulli ogłaszającej Rok Miłosierdzia.

Faktycznie, celebracje takie zostaną zorganizowane w wielu diecezjach w Polsce. Warto poszukać informacji na ten temat w swojej okolicy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.