Towar deficytowy

Pewien znawca Prawa wystąpił i zapytał Go podchwytliwie: „Nauczycielu, co powinienem czynić, aby otrzymać życie wieczne?”. Łk 10,25

W odpowiedzi usłyszał przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Szlachetność jego zachowania jest godna podziwu. Dlaczego jednak tylko on zareagował na potrzebę bliźniego? Kapłan i lewita ominęli pobitego z daleka. Przeszli obok, choć obaj widzieli, ale nie chcieli zobaczyć. A Samarytanin „ujrzał, ulitował się, (…) opatrzył rany”. I nie chodzi tu chyba o wielkie sprawy, o próbę uszczęśliwiania wszystkich. Moim zdaniem to, co nieszczęśnik otrzymał w przypowieści najcenniejszego, to czas – towar jakże deficytowy i drogocenny. Ważne, żeby zatrzymać się na chwilę i dostrzec, że wokół żyją ludzie. Potrzebują nas w przeróżnych sytuacjach i często nie wierzą już w ludzką empatię i gotowość przyjścia z pomocą. Bardzo często wstydzą się swoich problemów, chcą je ukryć, bo stracili nadzieję. Naucz mnie, Panie, ostrości widzenia, odwagi w wychodzeniu naprzeciw i skuteczności w działaniu.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • odrzucony
  06.10.2014 13:56
  Aby otrzymać życie wieczne – trzeba z Bogiem zawrzeć przymierze, tak jak Abraham.
  (J 18,38) Każdy, kto jest z prawdy, słucha Mojego głosu, (tj. Ducha Św. NMP, i nie boi się tego głosu, tylko wykonuje tę wolę Bożą na chwałę Bożą).
  To przymierze to początek oddania się Bogu w niewolę, żeby być wolnym od więzów demonów.
  (Jr 48,4) Moab, jest pokonany, (tzn. ma obu: władzę świecką prezydenta i kościelną św. Piotra, od Królowej Polski NMP, ten Samarytanin, za jego miłosierne czyny).
  Słychać krzyk aż do Soar (tj. do Nieba, bo Duch Pana Jezusa, po wyborze antychrysta, opuścił kościół Franciszka, ze swoją obecnością w Przenajświętszym Ciele, tak że od 2013r wierni przyjmują czarną eucharystię, chyba że prosili Matkę Bożą, aby Chrystus zstąpił do Hostii).
  Droga górska do Luchit (symbolu nowej wyższej Eucharystii), wchodzą na nią wśród płaczu (to ci, co zawrą z Bogiem to przymierze, wejścia na nową białą drogę krzyżową NMP na górę Syjon – zbawienia duszy; ludzie będą płakać, gdy ten „tynk” mediów, kapłanów i faryzeuszy zakrywający zło w murach kościoła Franciszka zostanie skuty przez gniew Boży, wtedy zobaczą demony, co czcili i sługi piekła z najgorszym masonem Belzebubem, antychrystem Franciszkiem).
  Na stromej drodze (po zbawienie duszy w nowym odrodzonym Kościele Pana Jezusa i NMP z kapłanami lewickimi) z Choronaim (symbolu chorego młodzieńca z Nain uzdrowionego przez Pana Jezusa) słychać okrzyk klęski: Uciekajcie (z kościoła Franciszka). Ratujcie swe życie (przed demonami w tego kościoła Franciszka, abyście nie potępili swoich dusz).
  Stańcie się jak tamaryszek (tj.: tama + reszka symbolu drugiej strony z tymi zbawionymi: ojcem „Janem” i matką „Marią Magdaleną”, jako tamy dla tego zła w kościele Franciszka) na pustyni (symbolu, że bez Eucharystii, jaka zapanowała w tym kościele Franciszka; Izraelici idąc przez pustynie oczyszczenia dusz, prowadzeni przez Mojżesza szli przez 40 lat, chociaż idąc na maxa, mogli tę drogę przejść szybciej, jak rodzice NMP: Anna i Joachim prowadzeni przez Ducha Bożego, bez codziennej Eucharystii przeszli w minimalnym czasie 21 lat).
  Tak, ponieważ pokładałaś ufność w swych twierdzach i w swych skarbach, będziesz także ty zdobyta (wszyscy dalej pozostający w kościele Franciszka, słuchając tej nauki szatana dostaną pomieszania zmysłów, bo cały czas nieświadomie grzeszą przeciw Duchowi Świętemu – niewybaczalny grzech).
  Kemosz, (tj. masoni odrzucający Pana Jezusa) pójdzie na wygnanie wraz ze swymi kapłanami i przywódcami (państw).
  Niszczyciel przyjdzie do każdego miasta, (tzn. te ich demony zebrane do dusz, zostaną im wyrzucone w ciało bezbożnym przywódcom i kapłanom uznającym Bestię – antychrysta Franciszka), żadne miasto (symbolu ciał tych przeciwników Boga) nie ocaleje.
  Ulegnie spustoszeniu Dolina (tj. kardynałowie, biskupi, którzy zamiast stać się doliną Boga, stali się górami zła) i zostanie zniszczona Równina (niesprawiedliwi przywódcy), jak to zapowiedział Pan.
  Dajcie skrzydła Moabowi, by szybko uciekał (tak, jak Tusk – zniszczył Polskę i uciekł na przygotowane mu miejsce, nagrodę za to zniszczenie).
  Miasta jego zostaną spustoszone, tak że nikt w nich nie zamieszka (ze złem, tj. na terenie zmartw. „Zielonych wysp” - Działów Zastrzeżonych NMP, dla powołanych na białą drogę krzyżową NMP: ojca „Jana” dla wybranych kobiet, i matki „Marii Magdaleny” dla wybranych mężczyzn).
  Przeklęty ten, co wypełnia dzieło Pańskie niedbale.
  Przeklęty ten, który swój miecz powstrzymuje od krwi, (tzn. powołany, a nie chce służyć Bogu).
  Moab (w III RP, jeszcze) się cieszy spokojem od swojej młodości, spoczywał bezpiecznie na swoich drożdżach, (tzn. nie szli w górę do Boga; ale wybrali Mamonę, dobrobyt, kłamstwo i inne zło).
  Nie był przelewany z naczynia do naczynia, (bo najwyżsi kapłani wygnali Ducha Pana Jezusa z kościoła, to i z Eucharystii, wybierając antychrysta Franciszka – pierwszą Bestię z Ap 13), ani nie szedł na wygnanie; (Duch Pana Jezusa przeszedł do nowego kościoła polskokatolickiego z najmniejszymi sługami– kapłanami Pana Jezusa z kościoła rzymskokatolickiego słuchającymi Ducha Św. NMP oraz do nowego Kościoła Pana Jezusa i NMP z kapłanami lewickimi NMP).
  Dlatego (tam, w tych nowych Kościołach - Eucharystia) zachował swój smak, a zapach jego nie ulegnie zmianie, (tzn. tam Pan Bóg okaże swoje miłosierdzie swoim wiernym).
  Dlatego nadchodzą dni, kiedy poślę piwnicznych (tj. schowanych na ostatni czas - kapłanów lewickich NMP, odrzuconych przez ten świat, nauczających teraz odkrytej nauki Bożej) i przeleją Go, (tj. wyższą Eucharystię), naczynia jego opróżnią, (tj. te wybrane dusze ze zła, wypalonego Ogniem tej Eucharystii), a dzbany jego potłuką, (symbolu dostojników Moabu, którym z dusz zostaną wyrzucone demony w ciało wg Ap 9 do zadawania im katuszy, aby dobrowolnie ustąpili z zawłaszczonej od Królowej Polski NMP władzy, jaką mają w kościele i państwie).
  I będzie się wstydzić Moab Kemosza, (bo nadchodzi na nich mocniejszy – Królowa Polski NMP), tak jak się dom Izraela wstydził Betel, (a teraz Watykanu), w którym pokładał nadzieję.
  Jak możesz mówić (kapłanie z wiernymi): Jesteśmy bohaterami, prawdziwymi wojownikami (Pana Jezusa, gdy trzymasz stronę Bestii z Watykanu, oddając cześć czarnemu Smokowi z piekła).
  Niszczyciel Moabu, (tj. Królowa Polski NMP) nadchodzi ku niemu, (tj. ku temu złu w ludziach władzy kościoła i państwa Polskiego), najlepsi jego wojownicy (tj. Episkopat Polski) idą na stracenie – wyrocznia Króla Pana Zastępów, a ma On na imię (Królowa Polski NMP).
  Zbliżył się upadek Moabu, jego nieszczęście nadchodzi bardzo spiesznie.
  Opłakujcie go, wszyscy jego sąsiedzi i wszyscy, co znacie jego imię, (tj. kapłani i wierni z innych narodów kościoła Franciszka).
  (Mi 7,16) Ujrzą przeto narody i będą zawstydzone mimo całej swojej potęgi;
  położą rękę na usta (tzn. będą niemi), uszy ich będą głuche (tzn. będą głusi na słowo Ducha Pana Jezusa i Ducha Św. NMP wypowiadane przez „Jana” i „Marię Magdalenę”).
  Proch lizać będą jak wąż (symbolu nowej wyższej Eucharystii), jak to, co pełza po ziemi;
  wyjdą dygocąc z warowni swoich (domów) przed Pana (Jezusa – wybrane kobiety i przed NMP – wybrani mężczyźni) Boga naszego, drżeć będą i lęk odczuwać przed Tobą.
  Któryż Bóg podobny Tobie (tj. Królestwu Bożemu), co oddalasz nieprawość (przez zbawione sługi – kapłanów lewickich), odpuszczasz występek Reszcie dziedzictwa Twego, (tj. tym, co wejdą do nieb. Królestwa Polskiego Pana Jezusa i NMP).
  Nie żywi On, (tj. Królowa Polski NMP) gniewu na zawsze, bo upodobał sobie miłosierdzie.
  Ulituje się znowu nad nami (tj. nad tymi, co oddadzą się Bogu w niewolę), zetrze nasze nieprawości i wyrzuci w głębokości morskie wszystkie nasze grzechy (tym, co będą żyli według woli Boga).
  Okażesz wierność Jakubowi (tj. nowemu Izraelowi – narodowi Polskiemu), Abrahamowi łaskawość, co poprzysiągłeś przodkom naszym od najdawniejszych czasów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.