Zmarł ks. Krzysztof Bytomski

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w sobotę 12 kwietnia o 10.30 w kościele św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie.

Śp. ks. Krzysztof Bytomski urodził się 8 sierpnia 1975 r. w Kędzierzynie-Koźlu w rodzinie Jana i Hildegardy zd. Piechocka. W 1982 r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, a po jej ukończeniu w 1990 r. kontynuował edukację w I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu.

W 1994 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie i został studentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

Święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 2000 r. w katedrze opolskiej z rąk arcybiskupa Alfonsa Nossola. Po święceniach przez dwa lata pełnił posługę wikariusza w parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach. W 2002 r. został skierowany przez Biskupa Opolskiego na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po powrocie ze studiów w 2010 r. podjął roczną posługę wikariusza w parafii pw. św. Bartłomieja w Głogówku.

Ks. Krzysztof Bytomski w 2011 r. został mianowany proboszczem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kazimierzu, jednak ze względów zdrowotnych w 2012 r. opuścił parafię i zamieszkał w Opolu podejmując posługę kapelana w Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pielęgniarek wg. III Reguły św. Franciszka w Opolu. W 2013 r. został mianowany rezydentem w parafii pw. bł. Czesława w Opolu. Zmarł nagle 6 kwietnia 2014 r.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w sobotę 12 kwietnia o 10.30 w kościele pw. św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się pochówek na cmentarzu w Kędzierzynie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama