Afryka w Lipnicy Murowanej

Lipnica Murowana świętuje 150. rocznicę urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

W niedzielę przy dworku Ledóchowskich siostry klawerianki wraz z młodzieżą z Misyjnej Wspólnoty Furaha z Krosna poprowadziły animację misyjną oraz festyn misyjny. Czynny był również „Targ pod Baobabem”, na którym było można kupić egzotyczne pamiątki pochodzące z krajów misyjnych oraz wziąć udział w loterii. Specjalnie na tę okazję uruchomiona została afrykańska kuchnia z tanzańskim przysmakiem „mandazi”, bananami, orzeszkami i ciastem „Murzynkiem”. Była też okazja, aby spróbować kawy i herbaty prosto z Kamerunu. W ten dzień działała również przymierzalnia strojów z różnych stron świata.

Swój udział w festynie miała młodzież lipnicka, która zaprezentowała najmłodszej widowni bajki z różnych stron świata. Natomiast młodzież z Furaha przedstawiła sztukę teatralną „Africanus”, poświęconą postaci bł. Marii Teresy. O współczesnych radościach i trudach Afryki oraz o ciągłej potrzebie naszego misyjnego zaangażowania opowiadali misjonarze Konsolata.

Uroczystości jubileuszowe zakończą się w poniedziałek 29 kwietnia w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Będą transmitowane przez TV Trwam i Radio Maryja. Ponadto telewizja będzie transmitować nabożeństwo misyjne, modlitwę różańcową i akt zawierzenia Matce Bożej wypowiedziany przed łaskami słynącą figurą.

W programie będą również rozmowy niedokończone na temat: „Jezus i misje – dwie pasje bł. Marii Teresy Ledóchowskiej”.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama