Woda, która daje życie wieczne została wlana w nasze serca

- Woda, która daje życie wieczne została wlana w nasze serca w dniu naszego chrztu - przypomniał papież podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański.

Nawiązał tymi słowami do czytanej dzisiaj Ewangelii o spotkaniu Jezusa z Samarytanką. 

Ojciec Święty podkreślił, że Samarytanka doznała wielkiej łaski od Jezusa. „Kiedy kobieta uświadamia sobie, że człowiek z którym rozmawia jest prorokiem powierza jemu swoje życie i stawia mu pytania religijne. Jej pragnienie miłości i życia w pełni nie zostało zaspokojone przez pięciu mężów, których miała, a wręcz przeciwnie doznała rozczarowań i oszustwa.” Papież przypomina nam, że Bóg podczas chrztu przemienił nas i napełnił łaską. Przestrzegł też przed tym byśmy nie zapomnieli o tym wielkim darze. „W ten sposób możemy odnowić w nas łaskę Chrztu św., zaspokoić pragnienie u źródła Słowa Bożego i jego Ducha Świętego i odkryć w ten sposób również radość stawania się budowniczymi pojednania i narzędziami pokoju w życiu codziennym.” 

Podkreślił też, że okres Wielkiego Postu jest dobrą okazją, aby zbliżyć się do Jezusa i spotkać go w modlitwie. Na zakończenie polecił by Matka Boska pomogła nam czerpać z łaski, którą daje Jezus. 

Po Aniele Pańskim papież zapewnił o swojej modlitwie mieszkańców Peru, dotkliwie poszkodowanych przez niszczące powodzie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja