TP komentuje książkę 'Donos na Wojtyłę'

Pragniemy przypomnieć, że „Tygodnik" jako niezależne pismo katolickie był w okresie PRL przedmiotem szczególnego zainteresowania komunistycznej bezpieki - napisała redakcja Tygodniak powszechnego w związku informacjami zawartymi w książce Marka Lasoty „Donos na Wojtyłę".

Reklama

Komentarz redakcji "Tygodnika Powszechnego" wobec publikacji książki Marka Lasoty pt. "Donos na Wojtyłę"

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o książce Marka Lasoty „Donos na Wojtyłę. Karol Wojtyła w teczkach bezpieki” i zawartych w niej danych na temat tajnych współpracowników SB z kręgu „Tygodnika Powszechnego” pragniemy przypomnieć, że „Tygodnik” jako niezależne pismo katolickie był w okresie PRL przedmiotem szczególnego zainteresowania komunistycznej bezpieki. Przed półtora rokiem zwróciliśmy się z prośbą do Instytutu Pamięci Narodowej o opracowanie historii inwigilacji naszego środowiska przez SB.

Książkę opublikowaną przez związane z nami wydawnictwo Znak uważamy za cenny przyczynek do poznania peerelowskiej przeszłości; równocześnie wciąż oczekujemy na pełne opracowanie tematu, obejmujące także osoby tajnych współpracowników. Szczegółowe omówienie książki Marka Lasoty, pióra ks. Adama Bonieckiego, opublikujemy w najbliższym numerze „TP”.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja

Reklama

Reklama

Reklama