Papież o zamachu: Zbrodnicze szaleństwo

Papież Franciszek potępił zamach w Nicei i wyraził solidarność ze wszystkimi ofiarami - oświadczył w piątek rano rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

Franciszek "w najbardziej kategoryczny sposób potępia każdy przejaw zbrodniczego szaleństwa, nienawiści, terroryzmu i każdy atak na pokój" - podkreślił rzecznik w wydanym komunikacie.

"W nocy śledziliśmy z niepokojem straszliwe informacje z Nicei" - dodał ks. Lombardi.

"Wyrażamy w imieniu papieża Franciszka zaniepokojenie i solidarność z cierpieniem ofiar i z całym narodem francuskim w dniu, który miał być dniem wielkiego święta" - stwierdził watykański rzecznik.

«« | « | 1 | » | »»
 • Ryz
  15.07.2016 13:36
  »Wiele narodów zniknie z powierzchni ziemi.
  Narody bez Boga  staną  się  wybranym  przez  samego  Boga  biczem  karzącym  ludzkość,  jeśli  my  przez  modlitwy  i  Sakramenty  święte  nie  wywołamy łaski ich nawrócenia«.
  W/w słowa przekazała s.Łucja ojcu Fuentesowi podczas spotkania w 1958 roku. To tak w nawiązaniu do tego, że papież mógłby wezwać przy tej tragicznej sytuacji do nawrócenia.
  Jezus mówi: "...Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle!"
 • zxzx
  15.07.2016 17:55
  Jeżeli mamy do Polski przyjmować muzułmanów(wrogów cywilizacji łacińskiej)i pozwolić się im tutaj osiedlać(i za darmo rozdawać im naszą ziemię)to ofiara naszych przodków poległych pod Chocimem i Wiedniem była daremna
 • Piotr
  15.07.2016 21:42
  "W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział:
  (niepotrzebne skreślić)

  a) "W najbardziej kategoryczny sposób potępiam każdy przejaw zbrodniczego szaleństwa, nienawiści, terroryzmu i każdy atak na pokój. Wyrażam zaniepokojenie i solidarność z cierpieniem ofiar i z całym narodem".

  b) "«Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».
 • Paweł
  15.07.2016 21:54
  Buogiorno!

  O Panu Bogu ani słowa... Tak jakby wyrazy oburzenia wyrażał Wielki Mistrz lokalnej loży.

  Buonanotte!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja