Papież przyjął delegację Bośni i Hercegowiny

Przed rozpoczęciem audiencji ogólnej Papież przyjął w jednym z salonów przy Auli Pawła VI aktualnego przewodniczącego kolegialnego prezydium Bośni i Hercegowiny Dragana Čovića.

Reklama

Towarzyszyli mu członkowie komitetu organizacyjnego podroży apostolskiej do tego kraju. Franciszek był tam 6 czerwca b.r.

Dziękując za tamtą wizytę Papież podkreślił, że zachowuje po niej w pamięci „wiele rzeczy wielkich i pięknych”, których nauczyli go ludzie w tym kraju. „Znoszenie cierpienia – cierpieliście tak wiele, gotowość do przebaczania lub przynajmniej szukania przebaczenia, zdolność do jednoczenia się i podejmowania wspólnej pracy, zdolność do dialogu. Dziękuję bardzo za te przykłady, które dajecie ludzkości” – podkreślił Franciszek.

Ojciec Święty przekazał pozdrowienia wszystkim mieszkańcom Bośni i Hercegowiny, w tym dwóm pozostałym członkom kolegialnego prezydium, reprezentującego główne grupy etniczne tego kraju. Dragan Čović jest w nim przedstawicielem Chorwatów. Papież zauważył, że chociaż te trzy wspólnoty różnią się wyznaniem religijnym, to jednak potrafią prowadzić dialog dla dobra kraju. „Jest to służba dla dobra waszej ojczyzny” – z mocą podkreślił Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama