Kiedy decyzja Watykanu ws. Medjugorie?

Kongregacja Nauki Wiary nie podjęła jeszcze decyzji ws. domniemanych objawień Matki Bożej w Medjugorie - pisze Andrea Tornielli na portalu Vatican Insider. Tym samym dementuje informacje podane we włoskim dzienniku „Il Giornale”, według których Kongregacja zaleciła, by pielgrzymi odwiedzający Medjugorie nie utrzymywali kontaktów z „widzącymi” i zakazała uczestnictwa w „objawieniach”.

Reklama

Tornielli wyjaśnia, że członkowie Kongregacji Nauki Wiary nie odbyli jeszcze swej dorocznej sesji plenarnej ani nawet comiesięcznego posiedzenia, które byłyby poświęcone konkluzjom raportu ws. sprawie Medjugorie, przygotowanego w ub.r. przez komisję pracującą pod kierunkiem kard. Camillo Ruiniego.

Najbliższa sesja plenarna Kongregacji odbędzie się w styczniu 2016 r. Z kolei na comiesięcznym posiedzeniu 17 czerwca omawiano zupełnie inny temat. Następne zaplanowano dopiero po wakacjach, choć nie jest wykluczone, że zostanie ono przesunięte z powodu obrad Synodu Biskupów.

Dopiero, gdy nt. wydarzeń w Medjugorie wypowiedzą się kardynałowie i biskupi należący do Kongregacji, sprawa trafi na biurko papieża. Oznacza to, że nie należy oczekiwać decyzji ws. Medjugorie wcześniej niż jesienią br. - wyjaśnia Tornielli.

Twierdzi on, że członkowie Kongregacji nawet jeszcze nie otrzymali raportu komisji Ruiniego.

«« | « | 1 | » | »»
 • uwaga
  26.06.2015 12:31
  Warto dodać, że konflikt ma od samego początku podtekst finansowy.
 • jo_tka
  26.06.2015 14:53
  Trzeba dodać: decyzja POZYTYWNA w sprawie trwających objawień jest niemożliwa. Stanie się możliwa dopiero, jeśli się zakończą. Możliwa jest - hipotetycznie - tylko decyzja NEGATYWNA, uznająca objawienia za fałszywe.

  Emocje wokół tej sprawy są potężne. Tak jakby oczekiwano, że papież już zaraz postawi Medjugorie obok - np. - Fatimy. Tymczasem najbardziej prawdopodobne jest po prostu, że nic się nie zmieni.

  Tak po prostu.
 • Hydrus
  26.06.2015 16:07
  I co z tego, że Watykan nie uzna domniemanych objawień Matki Bożej w Medjugorie. Polscy księża i tak wiedzą lepiej i nadal będą organizować tam pielgrzymki. Tak jak to robią dotychczas, pomimo zaleceń by tego nie robić. Bo co tam Ojciec Święty, co tam Watykan, nasi księża i tak wiedzą lepiej.
 • ricobp
  13.10.2015 21:40
  UWAGA 1 do nieznających się na mariologii i dokumentach KK odnośnie Medjugorie;
  1. Tzw. "zakaz" odnośnie Medjugorie nie dotyczył , nie dotyczy wiernych świeckich. dotyczy wyłącznie ordynariuszy i proboszczów - oni nie powinni organizować oficjalnych pielgrzymek - normalne. i tak się dzieje.
  2. Można pielgrzymować do tej rzymsko-katolickiej parafii - miejsca modlitwy. Bo sa tam sprawowane sakramenty; eucharystia, spowiedź i także adoracje IHS - watykan jak i epis BiH zaleca aby w grupach pielgrzymów byli księza jako opiekunowie duspasterscy....jechali w charakterze prywatny. TYLKO NIECH MI KTOS Z MĄDRYCH WYJASNI ; CO TO ZNACZY ŻE KSIADZ KATOLICKI JEDZIE W CHAR PRYWATNY. - NA CZYM TO POLEGA. jedzie w szortach , trampkach i spiewa ogniskowe piosenki........
  3. APOWOŁANIA DO SAKR KAPŁANSTWA odkryte w Medjugorie np. dla Austrii - to powołania z "szatańskiego miejsca"....szatan ich do tego wzywa......?????
  4. PROSTOTY WIARY kształtowanej w sercu wobec objawien prywatnych trzeba nam katolikom uczyć się od np. prawosławnych......poczytajcie
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama