Suchocka w Komisji ds. Ochrony Nieletnich

W Domu św. Marty rozpoczęło się dzisiaj pierwsze posiedzenie Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Papież utworzył ją w marcu b. r., akceptując już w grudniu ub. r. propozycję wyrażoną przez Radę Kardynałów.

Reklama

W skład Komisji wchodzi osiem osób, w tym była ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka.

Spotkanie, które zakończy się w sobotę 3 maja, podejmuje refleksję nad naturą i celami Komisji, a także nad włączeniem do niej nowych członków, reprezentujących również inne części świata. Dotychczas bowiem pochodzą oni głównie z krajów europejskich, z wyjątkiem kard. Seána Patricka O`Malleya OFM Cap z Bostonu (USA) oraz argentyńskiego jezuity ks. Humberta Miguela Yáñeza, który wykłada teologię moralną w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.

W programie trzydniowych obrad Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich jest też spotkanie z Ojcem Świętym.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • Einho
  01.05.2014 17:42
  To jest naprawdę niepokojące zdarzenie. Przypomnijmy, że to za rządów Suchockiej tajne, postkomunistyczne służby zupełnie bezprawnie niszczyły demokratyczną opozycję. Te same służby nie reagowały wtedy, kiedy kraj był zagrożony, np. poprzez moskiewską pożyczkę dla SLD i nielegalne finansowanie partii Tuska przez Niemcy. W Watykanie oddani Kościołowi kardynałowie, jak np. Bertone zostali odsunięci, a kardynałowie Marx i Kasper powoływani na najwyższe stanowiska. No nic, miejmy nadzieję, że będą też jakieś pozytywne wiadomości.


Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama