Amerykanie kochają papieża

Po pierwszym roku swojego pontyfikatu papież Franciszek cieszy się dużą popularnością wśród katolików w Stanach Zjednoczonych. Z opublikowanego badania opinii publicznej wynika, że 85 proc. z nich pozytywnie ocenia nowego papieża.

Reklama

Z sondażu przeprowadzonego przez Pew Research Center i opublikowanego w czwartek wynika, że 51 procent respondentów ocenia pontyfikat bardzo pozytywnie, a tylko 4 procent określiło go negatywnie.

68 procent amerykańskich katolików wierzy, że Franciszek reprezentuje sobą "wielką zmianę na lepsze". Tak samo uważa 51 procent badanych, którzy deklarowali, że nie są katolikami.

Dla porównania podobne badania pokazały, że w 1990 i 1996 roku papież Jan Paweł II cieszył się popularnością sięgającą 93 procent wśród katolików w USA. W 2008 roku papież Benedykt XVI otrzymał 85 procent poparcia.

Sondaż dotyczący Franciszka przeprowadzono między 14 a 23 lutego na grupie 1340 obywateli Stanów Zjednoczonych.

«« | « | 1 | » | »»
 • Rafał Sudoł
  06.03.2014 08:15
  Kochają... Jesli się kogoś kocha, to sie go także słucha a z tym u Amerykanów już gorzej... Wolałbym, aby te wyniki przedstawiały procent ludzi, kierujących się wskazaniami papieża w życiu i słuchającymi jego przekazu. To by było coś!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama