Adoptuj polityka i biskupa!

Akcję adopcji duchowej polityka oraz biskupa zainicjowali przedstawiciele Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem” z Cieszyna.

Reklama

Ta katolicka wspólnota gromadzącą chrześcijan różnych wyznań w grudniu ubiegłego roku zorganizowała w przygranicznym mieście I Chrześcijański Marsz w Obronie Życia i Rodziny.

Jak podkreśla jeden z inicjatorów wspólnoty, mieszkający od kilku lat w Cieszynie francuski działacz pro-life Bertrand Bisch, od początku istnienia „Nikodema” głównym celem była modlitwa mężczyzn za żony i dzieci. Wyjaśnia, że kolejną inicjatywą, po marszu dla życia i rodziny, błogosławieństwie rodzin, ewangelizacji ulicznej i pielgrzymce pieszej z Cieszyna do Szczyrku jest akcja adopcji duchowej polityka i biskupa. „Wierzymy, że dzięki wytrwałej i ufnej modlitwie odmieni się oblicze tego świata - daru Boga dla nas” – zaznacza i dodaje, że ma to być uczynek miłosierdzia dla Polski i rodziny.

„Chcemy modlić się i pościć, prosząc o światło Ducha Świętego dla wszystkich osób rządzących w naszym kraju. Chcemy wspierać modlitwą nasz Episkopat w walce o ochronę życia i rodziny. Wierzymy w to, że każdy konkretny polityk oraz każdy konkretny biskup, który zostanie nam losowo wybrany do duchowej adopcji, potrzebuje naszej modlitwy” – napisali inicjatorzy akcji, która potrwa do końca 2014 roku. Można się do niej włączyć, odwiedzając stronę www.razemwmodlitwie.pl . Po zalogowaniu uczestnik otrzymuje wiadomość emailową z nazwiskami biskupa i polityka, za których będzie się modlił do końca roku.

W ramach adopcji duchowej zalecane jest m.in. praktykowanie postu oraz odmawianie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu czy ofiarowanie Eucharystii w intencji zaadoptowanych.

Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”, która powstała jesienią 2012 roku, zaprasza także na comiesięczne spotykania w cieszyńskim klasztorze franciszkanów w trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.30. W trakcie spotkań grupa modli się przed Najświętszym Sakramentem, zawierzając Bogu wszystko to, co jest aktualnie dla jej członków ważne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama