Biskupi: Módlmy się dalej za Ukrainę!

Z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji Ukrainy zwraca się do wiernych Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. "W tak trudnej, niestabilnej i zmieniającej się z godziny na godzinę sytuacji, niech w naszych rodzinach, parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach i ruchach katolickich, nie zabraknie gestów duchowej solidarności" – piszą biskupi, zwracając się po raz kolejny z apelem o modlitwę w intencji Ukrainy.

Reklama

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że „żadne rozwiązanie siłowe nie zapewni trwałego pokoju, a przyczyni się jedynie do wzrostu napięcia i eskalacji konfliktu”. Biskupi przypominają też słowa zapisane we wspólnym przesłaniu do narodów Polski i Ukrainy: „(…) współpraca wolnej Polski z wolną Ukrainą jest niezbędna, by w tej części Europy panował pokój, ludzie cieszyli się wolnością religijną, a prawa człowieka nie były zagrożone”.

Podziękowanie za wsparcie dla Ukrainy wysłali abp Światosław Szewczuk i abp Mieczysław Mokrzycki. „Wsparcie, jakie otrzymaliśmy z Polski, jest symbolicznym zwieńczeniem procesu, który uzyskał nowy impuls w ubiegłorocznej deklaracji o pojednaniu” – podkreślił abp Szewczuk.

„Dziękujemy Wam, bracia i siostry, którzy przez Caritas niesiecie bardzo konkretną i potrzebną pomoc. Jesteśmy Wam wdzięczni i modlimy się za Was, bo jak mówi polskie przysłowie: »Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie«” – napisał z kolei abp Mokrzycki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| UKRAINA

 • Krzysiek
  04.03.2014 15:44
  Modlę się dalej za Ukraińców.

  Dla mnie jest to piękne podnoszenie głowy Narodu wobec pierw tyranii wewnętrznej teraz już wroga zewnętrznego.

  Tak naprawdę jestem im wdzięczny, że mogłem się dotychczas modlić za nich.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama