Życie konsekrowane: trudności i nadzieja

Życie konsekrowane przeżywa swoje trudności, pojawiają się jednak także nowe nadzieje na przyszłość – mówi przed przypadającym 2 lutego 18. Dniem Życia Konsekrowanego mówi sekretarz papieskiej dykasterii poświęconej tej formie apostolstwa.

Reklama

Abp José Rodríguez Carballo zauważa, że wciąż jest wielu młodych ludzi gotowych z odwagą odpowiedzieć na powołanie. 

„Myślę, że są powody do nadziei. Oczywiście w życiu zakonnym są i cienie: prawdą jest, że spada liczba powołań oraz to, że niektóre instytuty łączą się, a inne muszą opuścić prowadzone przez siebie dzieła. Jednocześnie widać jednak ogromny wysiłek powrotu do prawdziwych źródeł własnego charyzmatu – mówi hierarcha. - Jestem przekonany, że życie konsekrowane wciąż jest pełne witalności i to daje nam nadzieję na przyszłość. Widzę, że konsekrowani w ostatnim czasie mocniej angażują się też w to, by tak jak wzywa Franciszek iść na peryferie. To także jest motywem nadziei”. 

Jutro Papież Franciszek odprawi uroczystą Eucharystię z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Liturgia rozpocznie się procesją, w której weźmie udział 50. osób, kobiet i mężczyzn reprezentujących różne formy życia konsekrowanego i różne kontynenty. 

Przeczytaj także:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

 • ksadamkaczor64
  02.02.2014 12:15

  "Pragniemy skierować kilka słów do młodzieży, do dziewcząt i chłopców.

  Drogi Młody Przyjacielu!
  Nie myśl, że życie konsekrowane jest czymś nudnym, bezbarwnym, niedzisiejszym, przeznaczonym dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie w życiu. Nie ulegaj przewrotnej mentalności świata, wedle której sensem życia jest bogactwo i przyjemność.
  Jeśli słyszysz głos Mistrza, który Cię wzywa – odpowiedz hojnie i wielkodusznie, z radością i entuzjazmem. Życie konsekrowane jest piękną przygodą, której bohaterem jest On sam, Jezus Chrystus, Twój Zbawiciel. Tylko z Nim życie może być naprawdę spełnione. Jeśli Pan Cię wzywa, nie ociągaj się, ale wyrusz w drogę! To On zabierze Cię ze sobą, poprowadzi za rękę i pozwoli wypłynąć na głębię"
  (z listu biskupów na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2014 roku)
  http://www.nazaretanki.krakow.pl/

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama