Kraków: Marsz dla Życia i Rodziny w Dniu Papieskim

W Dniu Papieskim, 14 października po raz pierwszy ulicami Krakowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Zaplanowano także koncert Stanisława Soyki w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II.

Reklama

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. w bazylice św. Floriana o godz. 12.15. Następnie marsz przejdzie z placu Jana Matejki do Rynku Głównego i kończy się pobłogosławieniem uczestników relikwiami bł. Jana Pawła II.

Marsz odbędzie się pod honorowym patronatem kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego.

Natomiast koncert zespołu SOYKA KWINTET odbędzie się 16 października o godz. 17 na placu przed Domem Arcybiskupów Krakowskich, przy ul. Franciszkańskiej 3. Artyści zaprezentują "Tryptyk Rzymski".

Z kolei 22 października z okazji liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II o godz. 19 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. "W Ojczyznę zakorzeniony...". Zespół, w hołdzie papieżowi przygotował specjalny program na podstawie poematów „Stanisław”, „Myśląc Ojczyzna...”, „Wigilia Wielkanocna 1966” oraz „Tryptyku Rzymskiego”.

Organizatorem koncertów jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • jacek
  14.10.2012 15:06
  jestem ojcem gromadki dzieci. miałem nadzieję, że ten marsz to promocja radości życia i rodziny, promocja taty+mamy+dzieci. tymczasem chyba miałem pecha, bo w owym pochodzie trafiłem na grupy osób w podeszłym wieku z transparentami pełnymi nienawistnych i roszczeniowych politycznych haseł. o co chodzi???
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama