Włamali się do 15 plebanii

Do piętnastu plebanii włamali się w ciągu niecałych trzech miesięcy dwaj młodzi mężczyźni. Złapani po ostatnim włamaniu przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Zostali skazani na kary więzienia; będą także musieli wyrównać straty okradzionym proboszczom.

Reklama

"Wyrok uprawomocnił się" - powiedziała PAP w poniedziałek prok. Elżbieta Potoczek-Bara z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Tarnowska prokuratura oskarżyła 19-letniego Rafała R. i 25-letniego Rafała G. o dokonanie w okresie od 6 stycznia do 25 marca włamań i kradzieży na 15 plebaniach w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Włamywacze wybierali plebanie w małych miejscowościach, w których mieszkał zazwyczaj jeden ksiądz. Włamywali się w godzinach wieczornych - podczas trwania wieczornego nabożeństwa w kościele.

W jednym przypadku weszli przez otwarte okno, w pozostałych musieli się włamać. Interesowały ich wyłącznie pieniądze, chociaż nie zawsze udało im się je znaleźć. Kilka razy zostali spłoszeni. Łącznie - według prokuratury - ukradli ok. 40 tys. zł.

Zatrzymano ich tuż po ostatnim włamaniu w wyniku pościgu.

Sąd uwzględnił wniosek oskarżonych w sprawie dobrowolnego poddania się karze i skazał ich bez przeprowadzania przewodu sądowego. Rafał G. skazany został na 3 lata pozbawienia wolności, Rafał R. na dwa lata i trzy miesiące. Obaj zobowiązani zostali do naprawienia szkody.

Jak poinformowała prokuratura, toczą się jeszcze inne postępowania w sprawie włamań na plebanie, w których zarzuty mogą usłyszeć obaj skazani.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • Sprawiedliwie
  03.09.2012 18:22
  Na szczęście okradali złodziejskiego okupanta a nie porządnych ludzi.
 • brosaczony
  04.09.2012 08:50
  To ciekawe, 40k ukradli, poddali dobrowolnie karze i poszli siedzieć. M. Plichta (a może na odwrót) dostał wyrok w zawieszeniu za miliony (chodzi mi o jego kasy wpłat...) dziwna ta polska sprawiedliwość. I pomyśleć, że do niedawna miałem szacunek i zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Teraz w moim rankingu są tuż nad policją.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama