„Ciało musi się współmodlić”

Benedykt XVI o założycielu dominikanów i znaczeniu postawy w trakcie modlitwy.

Podczas środowej audiencji generalnej Papież poświęcił krótką katechezę św. Dominikowi de Guzmán, którego wspomnienie przypada dziś. – Był zakochany w Bogu – mówił następca św. Piotra i przypominał, że mówi się o nim, iż mówił zawsze albo o, albo do Boga.

Św. Dominik de Guzmán żył na przełomie XII i XIII wieku. Był Hiszpanem, założycielem Zakonu Kaznodziejskiego, który od jego imienia wziął swoją popularną nazwę, dominikanie. – Jego jedynym dążeniem było zbawienie dusz, przede wszystkim tych, które wpadły w sidła błędnych nauk jego epoki – mówił Benedykt XVI.

Ojciec Święty skupił się przede wszystkim na formach modlitwy, których opis zostawił po sobie św. Dominik. – Siedząc, stojąc, klęcząc, patrząc na Pana, zbierając się w sobie: ciało musi się współmodlić – powiedział Papież. Do odpowiedniego skupienia potrzeba ciszy.

Biskup Rzymu wezwał wiernych do tego, by codziennie znajdywali czas na modlitwę. – To czas, o który musimy się zatroszczyć przede wszystkim w okresie wakacji, by spróbować rozmawiać z Bogiem – stwierdził. To także może pomóc innym ludziom „wstąpić w jasne światło obecności Boga, który przynosi pokój i miłość, których wszyscy potrzebujemy”.

Przeczytaj pełny tekst papieskiej katechezy

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja