Masakra w kościele

Kościół w Kenii zaprotestował przeciwko bierności lokalnych władz wobec konfliktu między pasterskimi plemionami w rejonie Isiolo na wschodzie kraju.

Reklama

Doprowadziło to w ostatnich dniach ub. roku do krwawych starć z użyciem broni palnej. W szczytowym momencie walk grupa uzbrojonych napastników wdarła się 30 grudnia do jednej z katolickich świątyń, gdzie schroniło się kilkadziesiąt osób. Trzy z nich zamordowano na terenie kościelnym. Kolejnych sześć zginęło w okolicznych wioskach.

Plemienne walki o dostęp do pastwisk i wodopojów powtarzają się w rejonie Isiolo regularnie. Kenijski Kościół wielokrotnie alarmował w tej sprawie, żądając od władz rozbrojenia ludności i podjęcia należytych środków bezpieczeństwa. Po ostatnich walkach wiele osób koczuje w pobliżu ośrodków kościelnych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KENIA, KONFLIKTY

 • RolaLukasz
  04.01.2012 10:50
  To czego dowiedziałem się z nowej książki prof. Czesława Bartnika „Kamienie wołać będą” przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Publicystyka w światowym wydaniu! Ta pozycja, wydana nakładem wydawnictwa JUT, łączy wiele faktów i wyjaśnia rzeczywistość w której żyje dzisiejszy Polak. To co otrzymałem było, jak na tego autora przystało, bezkompromisowe a wybór tematów na które wypowiada się prof. Bartnik gwarantuje, że nie można tej książki nie zauważyć, tak jak nie można nie zauważyć spychania chrześcijan na margines społeczeństwa czy wciąż nasilającego się liberalizmu! Polecam i zapewniam, że ta pozycja daje do myślenia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama